Juniorzy powalczą w RPA

We wtorek 7 marca rozpocznie się rywalizacja w Curro South African Juniors International, turnieju wchodzącego w skład serii Global Junior Golf Tour. Polskę będą reprezentować Dorota Zalewska, Nicole Polivchak, Jakub Urbański i Mikołaj Kniaginin.

W Curro South African Juniors International mogą brać udział zawodnicy między 12 a 18 rokiem życia z handicapem dla chłopców nie wyższym niż 2, a dla dziewcząt nie wyższym niż 5. Polskę będzie reprezentować mocny skład juniorów utytułowanych w sezonie 2016.

Nicole Polivchak (Toya G&CC) została w zeszłym roku sklasyfikowana w WAGR za zdobycie pierwszego miejsca w fazie stroke play podczas Citi Handlowy MP Juniorów. Zdobyła także brązowy medal  podczas tych zawodów. Dorota Zalewska (Binowo Park GC) wywalczyła mistrzostwo Polski match play 2016 i wicemistrzostwo Polski kobiet.

Natomiast Jakub Urbański (Toya G&CC)  został II wicemistrzem MP Juniorów, a Mikołaj Kniaginin wraz z drużynami z Sobieni Królewskich wywalczył tytuł Klubowego Mistrza Polski oraz Klubowego Mistrza Polski Juniorów.

Przed zawodnikami trzy dni gry w formacie stroke play na polu Durbanville Golf Club (par 72) zwanym przez lokalnych golfistów Klejnotem Północy. Obecnie uważane jest ono za jedno z najlepiej zadbanych w okolicach Kapsztadu.

Global Junior Golf Tour (GJGT) to niemiecki cykl organizowany na całym świecie (w poprzednich latach również w Polsce – Toya Polish Junior) dla młodzieży w wieku 12-18 lat. W tym roku zaplanowano 11 turniejów. Trzydniowa rywalizacja to przede wszystkim okazja do zdobycia cennych punktów w Światowym Rankingu Golfa Amatorskiego WAGR.

Livescoring dostępny: TUTAJ.