RPA: Polivchak najwyżej z polskiej ekipy juniorów

Na wysokim ósmym miejscu zakończyła trzydniową rywalizację w Republice Południowej Afryki, zawodniczka Toya GCC, Nicole Polivchak. Był to najlepszy występ wśród reprezentantów Polski.

Tegoroczna edycja Curro Soutch African Juniors International  zgromadziła ponad 140 juniorów, w tym 42 golfistki z całego świata. 17-letnia Nicole Polivchak zakończyła rozgrywki z wynikiem +16 (77-80-75), tym samym poprawiając swój zeszłoroczny wynik o jedno uderzenie. Druga z Polek, Dorota Zalewska (Binowo Park GC) zajęła 18 pozycją z sumą 241 (+25; 82-79-80).

Najwyższy stopień podium należał do reprezentantki gospodarzy, obrończyni tytułu Woo-Ju Son (543. WAGR), która pokonała w dogrywce koleżankę Caitlyn Macnab (870. WAGR). Tuż za nimi uplasowała się Australijka Jihye Park (218).

Wśród 105 juniorów biorących udział w turnieju Jakub Urbański zajął dzielone 73. miejsce z rezultatem +22 (82-79-77), a Mikołaj Kniaginin uplasował się na 97. lokacie (+35; 88-81-82). Całe podium zgarnęli zawodnicy z RPA. Podobnie jak u dziewcząt o pierwszym miejscu zadecydowała dogrywka, którą wygrał Wilco Nienaber (1936. WAGR) pokonując zeszłorocznego zwycięzcę Garricka Higgo (134. WAGR). Trzeci był Luca Filippi (373. WAGR).

Turniej wchodzi w skład niemieckiej serii Global Junior Golf Tour przeznaczonej dla zawodników między 12 a 18 rokiem życia. Jest także wliczany do Światowego Rankingu Golfa Amatorskiego WAGR.

Wyniki Curro Soutch African Juniors International 2017TUTAJ.