Audi Kids i Junior Tour – gorąca atmosfera w Toya i First Warsaw Golf

Za nami kolejne dwa istotne juniorskie turnieje – Audi Junior Tour, który w dniach 19-20 czerwca odbywał się w podwarszawskim Rajszewie oraz rozegrany w sobotę 19 czerwca Audi Kids Tour, którego areną była podwrocławska Toya Golf & Country Club.

Audi Junior Tour – gorący weekend w First Warsaw Golf
Blisko 100 juniorów stawiło się na polu, które zwykle jest dla młodych graczy dużym wyzwaniem. Mimo parkowego charakteru rajszewskiej osiemnastki upał dawał się we znaki, stąd obiekt zaroił się od parasoli, które stanowiły tym razem ochronę przeciwsłoneczną. Temperatury powyżej 30 stopni nie odpuszczały.

Prowadzenie już w pierwszej rundzie objął reprezentujący gospodarzy Antoni Strzelecki. Zawodnik First Warsaw Golf & Country Club w sobotę zagrał na +3. W finałową niedzielę wykręcił najlepszą w dotychczasowej karierze turniejową rundę na tym polu, wykonując jedyne 68 uderzeń. Sumą -1 po dwóch dniach dosłownie „odstrzelił” konkurencję.

Drugie miejsce w klasyfikacji głównej zajął junior Michał Jankowski (również First Warsaw Golf & Country Club z +13 na finiszu (rundy na 81 i 76), a trzecie również junior Albert Ferenc (KG Lisia Polana), który także zanotował +13, jednak o kolorze medalu zdecydował countback.

U juniorek (16-18 lat) triumfowała Zofia Rzeźnik (Black Water Links Golf Club), przed Kają Leleń z Armady i Phuong Thao Nguyen Cong (Lisia Polana). U juniorów za Jankowskim i Ferencem uplasował się Marcin Kuna (Lisia Polana).

Reprezentanci Open Golf Club zdominowali za to podium kategorii wiekowej juniora młodszego (wiek 13-15 lat) – najlepszy okazał się tutaj Konstanty Łuczak. Srebro wywalczył Leon Krawczyk, a brąz Bruno Machalica.

Najlepszą juniorką młodszą została Natasza Klimko (Black Water Links Golf Club), a kolejne pozycje objęły Maria Moczarska (Rosa Private GC) i Hanna Jarzyna (Warszawskie Towarzystwo Golfowe).

W nowej kategorii U21 (19-21 lata) triumfował Strzelecki, a za nim Alex Modrzejewski i Grzegorz Leonardi (obaj Open GC). Wśród golfistek tej kategorii startowała jedynie Anna Grzywocz i Karolina Bil (obie Armada), a lepsza była Ania.

Jak podkreślił dyrektor zawodów Piotr Kuśmierek, weekend w Rajszewie obfitował w szereg przeróżnych zdarzeń, których interpretacja w świetle reguł gry w golfa nie była dla graczy oczywista. Tutaj mocną rolę edukacyjną pełnili często wzywani sędziowie.

Pełne wyniki oraz klasyfikacje stroke play netto dostępne są TUTAJ.

Kolejny turniej AJT odbędzie się w 27-28 lipca w Binowo Park GC.

fot. Piotr Kuśmierek

Narodowy
Program
Rozwoju
Juniorów

Adres:

Polski Związek Golfa

Al. Jerozolimskie 65/79, pok. 3211-12,
00-697 Warszawa

Kontakt:

tel. +48 22 6305560,
fax. +48 22 6305561,
email: biuro@pzgolf.pl

NIP: 118-13-89-478;
Regon: 010345636;
KRS: 0000117289

 

Narodowy Program Rozwoju Juniorów