Audi kids i Junior Tour – słoneczna Karolinka, rekordowa Armada

W zimny i deszczowy weekend 29-30 maja Armada GC gościła premierową odsłonę Audi Junior Tour 2021, a w słoneczną sobotę 5 czerwca młodsi golfiści mieli okazję rywalizować w drugim w tym roku turnieju Audi Kids Tour, którego gospodarzem była Karolinka Golf Park.

Audi Junior Tour – rekord pola w Armadzie
Cieszący się rosnącą popularnością cykl rozpoczął się turniejem na 9-dołkowym polu bytomskiego klubu Armada. Dwudniowe zawody zainaugurowały tym samym tegoroczną serię zasadniczą Audi Junior Tour – najważniejszego cyklu rozgrywek juniorskich w Polsce.

Jak to u nas bywa wiosną, było zimno i deszczowo. Uczestnicy śmiali się, że słyniemy już z kiepskiej pogody. Najważniejsze, że humory dopisywały, a na naszym świetnie przygotowanym polu padł rekord – Kinga Kuśmierska wyśrubowała swój poprzedni wyczyn do 66 uderzeń, odnotowanych w pierwszej rundzie. Z tyłu głowy pozostaje jeden bogey, więc wiemy, że mogło być jeszcze lepiej” – wspominał menedżer Jakub Gustaw.

W klasyfikacji stroke play brutto (bez podziału na płeć i wiek) wynikiem -3 po dwóch rundach triumfowała Kuśmierska. Druga była Nina Pitsch (również z Armada GC) z +1, a trzecie miejsce zajął reprezentujący Kalinowe Pola Jan Branicki z +2 na koncie. Najepszym juniorem młodszym (wiek 13-15 lat) okazał się Patryk Winter (Kalinowe Pola), a juniorka młodszą Kuśmierska. U juniorów (16-18 lat) triumfowali Jan Brancki i Hanna Bednarczyk (Armada), a w nowej kategorii U21 (19-21 lata) Stanisław Jarzyna (Warszawskie Towarzystwo Golfowe) i Karolina Bil (Armada).

Pełne wyniki oraz klasyfikacje stroke play netto dostępne są TUTAJ.

Armada będzie gospodarzem finału Audi Kids Tour, zaplanowanego na 24-25 sierpnia. „Pole będzie równie dobrze przygotowane, a postaramy się również o lepszą pogodę” – podkreślił Jakub Gustaw.

Audi Kids Tour – przyjemny dzień w Karolince

W słoneczną czerwcową sobotę Karolinka Golf Park gościła drugi w tym roku turniej z cyklu Audi Kids Tour, czyli rozgrywek dla dzieci do lat 10 oraz dla młodzików.

Pole przygotowane bardzo dobrze, dające szansę młodym graczom, a aktualnie soczyście zielone, dzięki temu, że wiosna już w pełni. Pogoda dopisała, szkraby grały dobrze, było mnóstwo uśmiechów na twarzach, a bardzo pozytywnie zachowywali się również rodzice. Caddiując młodzikom wspierali, nie naruszając dyscypliny” – wyliczał Marek Gaik, odpowiadający za przeprowadzenie turnieju.

Młodzicy rywalizowali indywidualnie 2×9 dołków. W klasyfikacji stroke play brutto triumfował Maksym Powszuk (Open GC) wynikiem +3. Drugi był Antoni Fijałkowski (Tokary GC) z +11, a trzeci Jan Pyla (Kraków Valley G&CC), również z +11 – o kolorze medalu zdecydował wynik z drugich dziewięciu dołków. W dziewczęcym gronie wygrała Matylda Dziadek (Armada) z +25.

Dzieci zagrały w formacie drużynowym. Ze względu na niepodzielną przez 4 liczbę uczestników, grupy były trzy i dwuosobowe. Ustawiane zgodnie z zasadą różnicowania handicapów, tak by jak najbardziej zbliżyć się do uśrednienia „siły” poszczególnych teamów.

Nigdy nie da się idealnie tego zrobić, ale jak to w życiu bywa – to, co wydaje się początkowe złe, często wychodzi na dobre. Tak również było tym razem, bo okazało się, że grające jedynie we dwie dziewczynki zwyciężyły. Zespoły prezentowały jednak wyrównany poziom, bo o drugim i trzecim miejscu decydowała różnica dosłownie uderzenia” – wspominał Marek Gaik.

Pełne wyniki oraz klasyfikacje stroke play netto dostępne są: młodzicy TUTAJ a dzieci TUTAJ.

Karolinka Golf Park to 9-dołkowe pole, jedyne na Opolszczyźnie. Zlokalizowane jest w Kamieniu Śląskim. Budowa zakończyła w 2018 roku, kiedy do użytku został oddany ostatni dołek. W tym roku, a dokładnie 26 maja, oddano do dyspozycji dom klubowy. W dniach 5-8 lipca pole będzie gościło turniej zawodowej ligi Pro Golf Tour.

Kolejny Audi Kids Tour 19 czerwca w Toya G&CC.

Więcej o turniejach juniorskich 2021 TUTAJ.

Narodowy
Program
Rozwoju
Juniorów

Adres:

Polski Związek Golfa

Al. Jerozolimskie 65/79, pok. 3211-12,
00-697 Warszawa

Kontakt:

tel. +48 22 6305560,
fax. +48 22 6305561,
email: biuro@pzgolf.pl

NIP: 118-13-89-478;
Regon: 010345636;
KRS: 0000117289

 

Narodowy Program Rozwoju Juniorów