System testujący

Testy golfowe Testy sprawnościowe
Chipping Kontrola obiektu
Pitching Pchanie i Przyciąganie
Gra długa Uginanie ramion w podporze
Umiętności uderzania Podciąganie w zwisie
Historia Skok dosiężny
Sprint (wahadłowo)

Jak przeprowadzać testy?

Testy można przeprowadzać na kilka sposobów. Jeśli w grupie jest wielu juniorów, można organizować w każdym miesiącu dzień testów, podczas którego dzieci przechodzą kolejne stacje, próbując zaliczyć testy. Metoda ta lepiej sprawdza się u starszych dzieci.

Można przeprowadzać testy indywidualnie, jeśli trener dostrzeże, że konkretne dziecko jest już gotowe. Ograniczy to stres związany z przygotowaniami do testu, który nierzadko zniechęca dzieci. Dzieci mogą także same wychodzić z inicjatywą – prosić o testy, kiedy będą się czuły na siłach, aby im sprostać.

Warto być elastycznym zwłaszcza dla początkujących juniorów, to pozwoli dzieciom na łatwiejsze zdobywanie poszczególnych umiejętności – kolorów. Trener może również zaliczyć test juniorowi  na podstawie własnych obserwacji, dzięki czemu dziecko uniknie stresu związanego z podchodzeniem do egzaminu.

Jeśli nie można zaliczyć dziecku egzaminu, warto wyszczególnić wszystko, co zrobiło dobrze a następnie w przyjazny sposób objaśnić, co powinno jeszcze poprawić, aby zaliczyć test.  Należy chwalić dzieci za postępy i powtarzać, iż nawet jeśli tym razem sie nie udało, wykonały dobrą pracę. Zawsze warto dziecko motywować a nigdy zniechęcać.

Narodowy
Program
Rozwoju
Juniorów

Adres:

Polski Związek Golfa

Al. Jerozolimskie 65/79, pok. 3211-12,
00-697 Warszawa

Kontakt:

tel. +48 22 6305560,
fax. +48 22 6305561,
email: biuro@pzgolf.pl

NIP: 118-13-89-478;
Regon: 010345636;
KRS: 0000117289

 

Narodowy Program Rozwoju Juniorów