Dzienniczki treningowe NPRJ w rękach juniorów!

We wrześniu premierowa partia dzienniczków treningowych trafiła do golfistów, trenujących w sekcjach realizujących Narodowy Program Rozwoju Juniorów. Indeksy, które pozwalają w jednolity i uporządkowany sposób kontrolować efekty szkolenia, odebrali między innymi młodzi adepci golfa z Józefowa, Sobieni Królewskich i Rajszewa.

W dzienniczku juniorzy znajdą informacje o tym, jakie zadania muszą wykonać, aby przejść poszczególne poziomy szkolenia sportowego. NPRJ przewiduje trzy etapy: początkujący (zapoznanie z podstawami gry oraz rozwijanie podstawowych umiejętności ruchowych i podstawowych umiejętności specyficznych dla dyscypliny), średniozaawansowany (bardziej zaawansowane aspekty gry, rozwój umiejętności golfowych przy jednoczesnym rozwijaniu zdolności ruchowych niezbędnych do współzawodniczenia w późniejszym czasie) oraz zaawansowany (nauczanie współzawodniczenia oraz rywalizacja na najwyższym poziomie juniorskim zarówno krajowym, jak i międzynarodowym).

Wszystkie próby zaliczenia poszczególnych poziomów będą odnotowywane (maksimum dwie na miesiąc) w ich indeksach i podpisywane przez instruktora, który będzie następnie przekazywał dalej informację o postępach danego dziecka.

Zawodnik, który zaliczy test golfowy otrzyma zawieszkę na torbę w odpowiednim kolorze (system jest podobny do pasów w karate), a po zaliczeniu testu sprawnościowego otrzyma opaskę na rękę, o tej samej barwie.

Szczegółowy opis poziomów znajduje się na odpowiednich podstronach serwisu internetowego Narodowego Programu Rozwoju Juniorów.

Narodowy
Program
Rozwoju
Juniorów

Adres:

Polski Związek Golfa

Al. Jerozolimskie 65/79, pok. 3211-12,
00-697 Warszawa

Kontakt:

tel. +48 22 6305560,
fax. +48 22 6305561,
email: biuro@pzgolf.pl

NIP: 118-13-89-478;
Regon: 010345636;
KRS: 0000117289

 

Narodowy Program Rozwoju Juniorów