Finał ligi zawodowej Pro Golf Tour już od 24 września – dzikie karty dla najlepszych w MP Juniorów!

Finał ligi Pro Golf Tour – turniej Deutsche Bank Polish Masters rozegrany zostanie w dniach 24-28 września w Sobieniach Królewskich G&CC. Trzy dzikie karty uprawniające do startu w zawodach przeznaczone zostały dla trzech najlepszych juniorów w Citi Handlowy XX Mistrzostwach Polski Juniorów, które rozpoczną się już w najbliższą sobotę.

Drugi raz z rzędu, finał europejskich rozgrywek golfowych odbędzie się w Polsce. 72 zawodowych graczy, wytypowanych na podstawie rankingu ligi Pro Golf Tour, przyjedzie do położonych nieopodal Warszawy Sobieni Królewskich, by zagrać o zwycięstwo oraz nagrody. Na tee startowym spodziewani są m.in. Niemiec Anton Kirstein, Holender Floris de Haas i Francuz David Antonelli, należący do ścisłej czołówki cyklu.

Znane są już kryteria przyznania tzw. dzikich kart, dzięki którym w grze zobaczymy także reprezentantów Polski. Organizatorzy turnieju otrzymali 8 kart, które rozdysponowane zostaną zarówno pomiędzy polskich zawodowców, jak i amatorów.

„Mamy w sumie dwie karty dla zawodowców oraz sześć dla amatorów. Jako organizatorzy zdecydowaliśmy się przekazać dwie z nich dla najlepszego zawodowca i amatora poprzedniej edycji turnieju. Tym samym otrzymali je Maksymilian Sałuda i Jan Szmidt Jr, którzy już potwierdzili swój udział w rywalizacji. Kolejne karty otrzymają do dyspozycji nasi partnerzy: jedną kartę dla zawodowca rozdysponuje PGA Polska, dwie gospodarz turnieju, czyli klub golfowy Sobienie Królewskie G&CC, a trzy ostatnie Polski Związek Golfa, który zdecydował się na to, by wręczyć karty trzem najlepszym juniorom w Mistrzostwach Polski Juniorów – mówi Jacek Gulmantowicz, Prezes Zarządu firmy Golf24, organizatora zawodów.

Oznacza to, że poza prestiżowym tytułem, stawką Citi Handlowy Mistrzostw Polski Juniorów są także trzy dzikie karty. Pozwolą one stanąć w bezpośredniej rywalizacji z zawodowymi golfistami. Jest więc kolejny powód do walki o czołowe lokaty, a czasu na przygotowania nie zostało zbyt dużo. Juniorski czempionat kraju rozpoczyna się już w najbliższą sobotę – 23. sierpnia. Czterodniowe zawody rozegrane zostaną w Kalinowych Polach Golf Club, nieopodal Świebodzina.

W zeszłym roku areną zmagań Deutsche Bank Polish Masters był Wrocław. Na najwyższym stopniu podium stanął Niemiec Maximilian Glauert. Najlepszy z Polaków, zawodowiec Maksymilian Sałuda zajął 12. miejsce. Spośród polskich graczy amatorskich najlepszym okazał się ówczesny mistrz Polski juniorów Jan Szmidt Jr (Toya G&CC Wrocław), który turniej ukończył na 34. lokacie. Zawodnik jest tegorocznym triumfatorem Citi Handlowy Mistrzostw Polski Match Play, a także członkiem sześcioosobowej reprezentacji Polski, która w lipcu wywalczyła awans do europejskiej elity, 1 dywizji drużynowych mistrzostw Europy amatorów.

Relację live z finałowej rundy turnieju wyemituje kanał sportowy telewizji publicznej TVP Sport.

Więcej o turnieju Citi Handlowy Mistrzostwach Polski Juniorów TUTAJ

Więcej na temat turnieju Deutsche Bank Polish Masters 2014 i imprezach towarzyszących na stronie Polishmasters.eu.

Fot. Golf24 – Marek Darnikowski

Narodowy
Program
Rozwoju
Juniorów

Adres:

Polski Związek Golfa

Al. Jerozolimskie 65/79, pok. 3211-12,
00-697 Warszawa

Kontakt:

tel. +48 22 6305560,
fax. +48 22 6305561,
email: biuro@pzgolf.pl

NIP: 118-13-89-478;
Regon: 010345636;
KRS: 0000117289

 

Narodowy Program Rozwoju Juniorów