Julia Korus zwyciężczynią turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup

Do walki o puchar IX edycji Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup, rozegranym w dniach 18 – 19 maja na polu Sand Valley G&CC koło Elbląga, wzięło udział ponad 100 zawodniczek. Wszystkie miejsca na podium zdobyły juniorki. Zwyciężyła 16-letnia Julia Korus z Tyskiego Klubu Golfowego.

Już po pierwszej rundzie stało się jasne, że to pomiędzy najmłodszymi zawodniczkami, na co dzień reprezentantkami polskiej kadry narodowej, rozstrzygnie się walka w klasyfikacji głównej turnieju – stroke play brutto. Druga runda tylko potwierdziła te przypuszczenia. Julia Korus, wywodząca się z Tyskiego Klubu Golfowego, nie pozwoliła odebrać sobie prowadzenia wypracowanego dzień wcześniej. Wynik z drugiej rundy – 77 uderzeń – wystarczył jej, by stanąć na najwyższym stopniu podium.

„To mój debiut w turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup i od razu bardzo udany. Na pewno wrócę tu za rok” – mówiła o swoim występie zwyciężczyni.

Na drugim stopniu podium stanęła jej koleżanka z kadry narodowej Dorota Zalewska (Binowo Park Golf Club), do której należał najniższy wynik drugiego dnia (75 uderzeń). Na trzecim miejscu znalazła się Maria Żrodowska z klubu golfowego Tokary.

Rywalizacja w turnieju toczyła się jeszcze w czterech dodatkowych klasyfikacjach – stableford netto oraz w stableford netto w 3 grupach handicapowych – co pozwoliło nagrodzić więcej startujących w turnieju pań. Dodatkowo w trakcie dwóch rund turniejowych rozegrano 12 dołków konkursowych oraz 2 dodatkowe konkurencje.

Stroke play brutto

  1. Julia Korus (Tyski Klub Golfowy)
  2. Dorota Zalewska (Binowo Park Golf Club)
  3. Maria Żrodowska (Tokary Golf Club)

Stableford netto

Grupy handicapowe

Tag Hauer Nearest to the Line

Perrier-Jouet Nearest to the Pin

Pełne wyniki TUTAJ.
Więcej informacji o Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup na oficjalnej stronie i facebooku.

Fot: materiały prasowe

Narodowy
Program
Rozwoju
Juniorów

Adres:

Polski Związek Golfa

Al. Jerozolimskie 65/79, pok. 3211-12,
00-697 Warszawa

Kontakt:

tel. +48 22 6305560,
fax. +48 22 6305561,
email: biuro@pzgolf.pl

NIP: 118-13-89-478;
Regon: 010345636;
KRS: 0000117289

 

Narodowy Program Rozwoju Juniorów