Jutro finał Mistrzostw Polski Juniorów

Trzeci dzień rywalizacji i zarazem pierwszy dzień match play zadecydował o tym, kto jutro będzie walczył o finał wśród juniorów. Najbardziej zaciętą walkę stoczyły, podobnie jak rok temu, Maria Żrodowska i Nastasia Kossacky.

Pierwszym półfinalistą mistrzostw Polski juniorów został Jakub Szyja (Tyski KG). W meczu ćwierćfinałowym pokonał Adama Čapka 3&1, a rano 3&1 Jakuba Matuszka z Opolskiego Klubu Golfowego.

„Pierwszą 9 graliśmy o wiele gorzej, a o wyniku decydował kto zrobi błąd. Druga dziewiątka to był bardziej atak. Birdie wygrywało dołki. Popołudniowy mecz to była ciągła walka. Cieliśmy się dołek za dołek. Na szczęście skończyło się, jak się skończyło” – powiedział po wygranej Szyja.

Reprezentant Tyskiego Klubu Golfowego zmierzy się w półfinale z Jakubem Dymeckim (Tokary GC), który po bardzo wyrównanej walce pokonał 2&1 Filipa Kowalskiego (Tokary GC). Wcześniejsza rywalizacja Dymeckiego zakończyła się wygraną z Niemcem Romanem Lengelingiem 5&4.

Dymecki przyznał, że początek dnia był trudny: „Pierwszy mecz zaczął się bardzo nieciekawie, bo przegrałem dwa z pierwszych trzech dołków. Potem grałem już równo i wygrałem. Drugi mecz grałem z moim klubowym kolegą, więc atmosfera była bardzo fajna, ale też była pod znakiem zaciętej walki. Jak na 14-latka Filip gra bardzo dobrze. Grał bardzo dobre putty i to go ratowało. Psychicznie grało się z nim trudno. Mecz był bardzo ciekawy. Na jutro jestem nastawiony bojowo”.

Reprezentant wrocławskiego klubu Toya G&CC Kuba Urbański do półfinału dostał się po pokonaniu Danka Stepana z Czech 5&4. Pierwszy mecz Maksymilianem Białym (Tokary GC) zakończył z wynikiem 8&7.

Urbański, który jest w świetnej formie, był usatysfakcjonowany z dzisiejszego dnia: „Grało mi się dziś bardzo dobrze. Pierwszy mecz był w sumie przygotowaniem do drugiego. Mam dość duże oczekiwania co do jutrzejszego dnia. Mam zamiar wygrać półfinał i dostać się do finałowego pojedynku”.

Philipp Pakosch (Kalinowe Pola GC) po dogrywce na 19. dołku wygrał z Niemcem Lynesem Behlingiem. We wcześniejszym pojedynku pokonał Paulsa Nesaule z Litwy 7&5.

„W drugim meczu po dziewiątce przegrywałem 1down. Odrobiłem na 12 – trafiłem putt na birdie. Wcześniej miałem dwie albo trzy szanse, aby wyjść na prowadzenie. Później wygrałem na 14 i byłem 2up. Na 16 Lynes był dormie, ale niestety przegrałem dwa kolejne dołki. Mieliśmy dogrywkę i na szczęście udało się wygrać” – powiedział Pakosch po zejściu z pola.

Wśród juniorek i juniorek młodszych trwała dziś zacięta walka. Najcięższy pojedynek stoczyły w drugim meczu Maria Żrodowska (Tokary GC) i Nastasia Kossacky (Sobienie Królewskie G&CC). Obie zawodniczki nie dawały za wygraną aż do 23 dołka. Miejsce w półfinale ostatecznie wywalczyła Żrodowska, która nie kryła radości: „Jestem mega zadowolona. Historia zatoczyła koło – w zeszłym roku również grałyśmy z Nastasią o awans do półfinału. Wtedy wygrałam na 17 dołku. Dziś po ciężkiej walce zeszłyśmy po piątym dołku dogrywki. Grałam dziś na prawdę solidny golf. Jutro walczymy dalej”.

Przeciwniczką Marii Żrodowskiej będzie Marie Kuschke z Niemiec. Kuschke awansowała pokonując zawodniczkę ze Słowacji Anezkę Podhorną 3&2, a następnie 2&1 Julię Korus z Tyskiego KG.

W drugim półfinale o wejście do ostatecznego meczu walczyć będą Adel Vadkerti z Wegier z Nicole Polivchak (Toya G&CC). Wegierka pokonała dziś najpierw Aleksandrę Wiatr (Tyski KG) 8&6, a potem Hannę Horst (Kraków Valley Golf & Country Club) 1up. Polivchak w porannym meczu zwyciężyła z Karoliną Dobrowolską (Tyski KG) 3&2. Jednak to rywalizacja z Dorotą Zalewską (Binowo Park GC), zakończona wynikiem 2&1, dała jej awans.

Fot. strzalynafairwayu.pl

Narodowy
Program
Rozwoju
Juniorów

Adres:

Polski Związek Golfa

Al. Jerozolimskie 65/79, pok. 3211-12,
00-697 Warszawa

Kontakt:

tel. +48 22 6305560,
fax. +48 22 6305561,
email: biuro@pzgolf.pl

NIP: 118-13-89-478;
Regon: 010345636;
KRS: 0000117289

 

Narodowy Program Rozwoju Juniorów