Już 14 sierpnia ruszają zawody z serii Faldo, na polu Gradi GC – zapisz się!

Turniej Faldo Series Poland Championship odbędzie się w dniach 14-17 sierpnia, na polu Gradi Golf Club. Stawką jest kwalifikacja do światowego finału cyklu Faldo Series, zaplanowanego na 1 października br. oraz zdobycie punktów w rankingu WAGR.

Do rywalizacji zgłosiło się wielu zagranicznych juniorów z niskimi HCP. Trzydniowy turniej po pięciu latach przerwy powraca do Polski. Zaliczony jest do Światowego Rankingu Golfa Amatorskiego (WAGR), dlatego jest o co grać, bo walka toczy się o punkty najważniejszego zestawienia golfa amatorów.

„Głównym powodem rozpoczęcia przeze mnie serii turniejów Faldo była chęć dania czegoś grze, która mi dała tak wiele” – powiedział pomysłodawcą rozgrywek sir Nick Faldo. Angielski golfista jest byłym liderem światowego rankingu, m.in. zwycięzcą turniejów Masters.

Ideą serii rozgrywek jest stworzenie młodym ludziom szansy do gry golfa i tym samym wychowanie nowej generacji mistrzów tej dyscypliny. W ramach cyklu, co roku rozgrywanych jest 38 turniejów w 28 krajach na całym świecie. Udział mogą wziąć zarówno dziewczęta, jak i chłopcy w wieku od 12 do 21 lat (urodzeni w roku 1993 lub później).

Faldo Series Poland Championship odbędzie się w dniach 14-17 sierpnia 2014 r. na polu Gradi GC, w Brzeźnie nieopodal Wrocławia. Turniej rozgrywany pod patronatem Polskiego Związku Golfa i komponuje się z założeniami Narodowy Program Rozwoju Juniorów.

Faldo Series Poland Championship w oryginalny sposób połączy element sportowej rywalizacji z podnoszenia golfowych umiejętności. Będzie to możliwe za sprawą obecnej podczas zawodów wykwalifikowanej, doświadczonej kadry trenerskiej. Obecność samego sir Nicka Faldo nie została oficjalnie potwierdzona, ale na pewno mają przyjechać jego syn i osobisty trener, co dla młodych zawodników stanowi dużą atrakcję.

Zgłoszenia do udziału w Faldo Series Poland Championship prosimy kierować na adres e-mail: golf@palac-brzezno.pl, przesyłając uzupełniony  Faldo Series w Gradi GC Folder Zgłoszeniowy.

Zapisz się!

Dodatkowe informacje TUTAJ i TUTAJ

Narodowy
Program
Rozwoju
Juniorów

Adres:

Polski Związek Golfa

Al. Jerozolimskie 65/79, pok. 3211-12,
00-697 Warszawa

Kontakt:

tel. +48 22 6305560,
fax. +48 22 6305561,
email: biuro@pzgolf.pl

NIP: 118-13-89-478;
Regon: 010345636;
KRS: 0000117289

 

Narodowy Program Rozwoju Juniorów