Krawczyńska i Dymecki z medalami juniorskich mistrzostw Słowacji

Matylda Krawczyńska (Rosa Private GC) zdobyła srebrny medal w Slovak International Junior Amateur Championship 2020. Jakub Dymecki (Tokary GC) zajął trzecie miejsce w kategorii do 21 r.ż.

Po trzech rundach na podtatrzańskim polu Black Stork Golf Resort Veľká Lomnica Matylda Krawczyńska uzyskała wynik +7 (78, 73, 72), który zaowocował drugim miejscem w gronie dziewcząt do lat 16. Tuż za podium tej kategorii uplasowała się Maja Ambroziak (Mazury GCC), a jedynie countback zdecydował, że suma 230 uderzeń po trzech dniach walki dała miejsce czwarte zamiast brązowego medalu, który przypadł ostatecznie Węgierce Emmie Jaczkovics.

W kategorii chłopców do lat 21 na trzecim miejscu podium stanął Jakub Dymecki. Reprezentant Tokary GC zanotował +5 (76, 73, 72). Pierwszą pozycję w tej klasyfikacji wywalczył Słowak Pavol Mach z wynikiem -12, a drugi był jego rodak Lukas Zustak z +1.

Tuż za podium znalazł się też Maciej Janusiewicz – wynik +10 (74,75, 77) dał zawodnikowi Śląskiego KG czwarte miejsce w U16.

Łącznie w słowackich mistrzostwach wystąpiło 16 reprezentantów kadry narodowej.

Jestem niezwykle dumny z naszej ekipy. Dwanaście z 16 osób przeszło cuta, a Matylda i Kuba stanęli na podium swoich kategorii wiekowych. Na może nie długim, ale za to wąskim i trudnym polu, nasza grupa młodych zawodników świetnie zagrała i pokazała, że polski golf rośnie w siłę. Z przyjemnością będę obserwował rozwój naszych graczy w przyszłości. Podziękowania należą się wszystkim klubowym trenerom z PGA, którzy przygotowali młodzież do występu w mistrzostwach. Brawo dla zespołu za team spirit!” – podsumował występ trener kadry narodowej Alvin Brasseaux.