Nabór do sekcji juniorskich

Polski Związek Golfa zachęca rodziców i opiekunów do zapoznania się z ofertą naborów do golfowych sekcji juniorskich. Golf najmłodszych cieszy się co raz większą popularnością. Szczególnie widać to po frekwencji juniorów i ich klubów w turniejach im dedykowanych.

W tym roku aż 18 drużyn juniorskich reprezentujących dziesięć klubów w Polsce wzięło udział w Klubowych MP Juniorów (Modry Las, 4-6 sierpnia), a do rywalizacji MP Juniorów (Kalinowe Pola GC, 20-23 sierpnia) przystąpiło prawie 90 polskich golfistów do 18 lat. Natomiast cykl BMW Junior Tour zgromadził w tym roku ponad 140 golfistów do 18 roku życia.

Poniżej zostały przedstawione oferty klubów dotyczące rekrutacji do sekcji juniorskich (kolejność alfabetyczna).

 

Golf Parks Poland

„Kontynuujemy program juniorski w ramach Narodowego Programu Rozwoju Juniorów PZG” – powiedziała Monika Kołowrotna, dyrektor zarządzający obiektem w warszawskim Wilanowie.

„Po wakacjach rozpoczęliśmy sześciotygodniowy program szkoleniowy dla najmłodszych w każdą sobotę w godz. 15:00 – 16:30. Zajęcia obejmują trening gry w golfa oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe. Jeśli pogoda pozwoli po tym czasie, to mam nadzieję, że wszystkie chętne dzieci będą kontynuować trening na driving range, a następnie na symulatorach i sali gimnastycznej” – dodaje.

Zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych przez instruktorów PGA Polska:

Gorko G&CC

Zarząd Gorko G&CC ogłosił nabór na bezpłatny kurs w dwóch grupach wiekowych 4 – 9 lat oraz 10- 16 lat mający na celu wyłonienie utalentowanych dzieci i młodzieży.

Zgłoszenia należy kierować na adres biuro@gorkogolf.pl lub telefonicznie 74-850-59-74 w godzinach od 16:00 do 18:00.

First Warsaw G&CC

First Warsaw Golf &CC prowadzi ciągły nabór juniorów (6-16 lat) do sekcji golfowej.

Zajęcia odbywają się w każdą niedzielę od 11:00 do 13:00 przez cały sezon pod okiem dwóch trenerów PGA Polska: Dariusza Bobińskiego i Mariusza Gaika.

Klub zapewnia sprzęt, piłki, nieograniczony dostęp do obiektu i infrastruktury treningowej podczas zajęć.

KG Lisia Polana

„Po ogromnym sukcesie podczas występów naszych juniorów w turniejach Polskiego Związku Golfa z serii BMW Junior Tour w sezonie 2015, KG Lisia Polana zdecydowała o uruchomieniu kolejnych sekcji juniorskich” – powiedziała Ewa Wołowiec, menadżer klubu.

„Grupa początkująca jest dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z golfem. Do tej sekcji przyjmujemy każde dziecko, które jest zainteresowane nauką gry w golfa. Celem nauki jest zdobycie zielonej karty, która umożliwi występy w turniejach z serii PZG Junior Tour” – dodaje.

Jest to grupa dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z golfem. Celem nauki jest zdobycie zielonej karty, która umożliwi występy w turniejach z serii PZG Junior Tour.

Jest to grupa dla dzieci, które już zdobyły zieloną kartę oraz posiadają HCP 25-54. Celem kursu jest dalsze zdobywanie umiejętności golfowych i obniżanie handicapu przez uczestników zajęć, aby awansować do grupy mistrzowskiej i grac w turniejach zarówno klubowych jak i PZG Junior Tour.

Grupa dla najbardziej zaawansowanych golfistów poniżej 25 HCP. W tej sekcji trenerzy koncentrują się na przygotowywaniu młodzieży do występów w ogólnopolskich turniejach mistrzowskich oraz wprowadzać ich na czołowe miejsca w rankingu PZG.

Zapisy w recepcji klubu : 22 794 32 05 lub info@lisiapolana.pl

Kraków Valley G&CC

Szkółka Juniorska w Kraków Valley G&CC oferuje zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 7 do 18 lat, które odbywają się w cyklach semestralnych w ciągu roku szkolnego. Opiekunem i głównym prowadzącym Szkółkę Juniorską jest Head Pro, Dariusz Pejas PGA Pro.

Obecnie działają trzy grupy, różniące się wiekiem i poziomem zaawansowania. W jednej grupie bierze udział maksymalnie 10 osób. Najbliższy nabór planowany jest na wiosnę 2016 roku.

Olympic Golf Club

Olympic GC prowadzi nabór do sekcji juniorskiej na rok 2016 w dwóch kategoriach wiekowych: 4-9 lat oraz 10-16 lat. Zajęcia prowadzone są przez trenera PGA Polska Marcina Hejgera.

Jak mówią właściciele: „jest to jedyna sekcja w Polsce stowarzyszona w wielosekcyjnym Klubie Sportowym. W tej chwili sekcja liczy 24 dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Grupy w tej chwili są pełne i od przyszłego roku planujemy zorganizować ich więcej. Dlatego nabór prowadzimy już teraz, a zajęcia zaczynamy w kwietniu”.

Tokary GC

W tym roku zawodnicy Tokary GC wywalczyli tytuł Klubowego Mistrza Polski Juniorów (w składzie: Maria Żrodowska, Jakub Dymecki, Maksymilian Biały), zostali indywidualnymi mistrzami i wicemistrzami kraju (Jakub Dymecki, Filip Kowalski i Maria Żrodowska), reprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej, a także odnieśli sukcesy w BMW Junior Tour.

„Ogromne sukcesy naszych zawodników kadry narodowej, juniorów oraz ich trenera PGA Polska Wacława Laszkiewicz w sezonie 2015 skłoniły nas do kontynuacji szkolenia oraz powiększenia sekcji golfowej w naszym Klubie” – informuje klub.

W nadchodzącym sezonie zimowym zajęcia odbywać się będą na symulatorach golfa (Full Swin Golf oraz ForeSight).

Tyski KG

Tyski Klub Golfowy posiada obecnie dwie sekcje: juniorzy młodsi, gdzie na zajęcia uczęszczają dzieci w wieku od 6 do 9 lat oraz juniorzy starsi. W sezonie 2015 do grupy juniorów młodszych zapisanych jest około 15-cioro dzieci.

O treningach najmłodszych prowadzonych na tyskim driving range’u opowiedziała Marcela Bałdyga, opiekunka grupy: „Zajęcia prowadzone są na zasadzie nauki przez zabawę, obejmują one ćwiczenia golfowe oraz zabawy ogólnorozwojowe. W cieplejsze dni ulubioną zabawą małych golfistów jest uderzanie w balony napełnione woda, natomiast jako rozgrzewkę dzieci bardzo polubiły tory przeszkód”.

„W tym roku lista jest już zamknięta, ale nabór do grupy najmłodszych juniorów na rok 2016 planujemy rozpocząć na początku wiosny. Dodatkowe informacje umieszczone będą na stronie internetowej Tyskiego Klubu oraz Facebooku TKG” – dodała Bałdyga.

Rodzice chcący zapisać swoje pociechy na zajęcia proszeni są o przesyłanie zgłoszeń na adres szczyrba.kasia@gmail.com.

Wierzchowiska G&CC

Pole golfowe Wierzchowiska G&CC zaprasza dzieci w wieku 7-14 lat na pierwsze bezpłatne zajęcia w każdą sobotę w godzinach 9.00-10.00.

Szkółka juniorów prowadzona jest w każdą sobotę od 9.00-11.00 dla dzieci w wieku 7-14 lat, z podziałem na dwie grupy wiekowe: 7-10 lat i 11-14 lat. W sezonie letnim zajęcia odbywają się na polu golfowym, a w zimą na symulatorze golfa Full Swing.

Zapisy pod numerem telefonu 668477220.

Fot. strzalynafairwayu.pl

Narodowy
Program
Rozwoju
Juniorów

Adres:

Polski Związek Golfa

Al. Jerozolimskie 65/79, pok. 3211-12,
00-697 Warszawa

Kontakt:

tel. +48 22 6305560,
fax. +48 22 6305561,
email: biuro@pzgolf.pl

NIP: 118-13-89-478;
Regon: 010345636;
KRS: 0000117289

 

Narodowy Program Rozwoju Juniorów