Narodowy Program Rozwoju Juniorów – jednolity system szkolenia w całej Polsce!

Narodowy Program Rozwoju Juniorów, czyli wieloletni projekt rozwoju golfa dzieci i młodzieży w Polsce, został przyjęty w większości krajowych obiektów, prowadzących szkolenie golfowe.

Umowę z PZG dotyczącą wdrożenia Narodowego Programu Rozwoju Juniorów podpisało PGA Polska (jako partner szkoleniowy), a następnie obiekty: A&A, Armada GC, Binowo Park, First Warsaw G&CC, Gradi GC, Golf Park Józefów, Golf Parks Poland, Kalinowe Pola, Kraków Valley G&CC, KG Lisia Polana, Olympic GC, Sierra GC, Sobienie Królewskie G&CC, Śląski KG, Toya G&CC, Tyski KG, Pole Golfowe Zawarcie.

Program integruje wszystkie inicjatywy PZG oraz pól i klubów golfowych, podejmowane dotychczas w tym obszarze. Jego realizacja w kolejnych latach ma za zadanie przyczynić się do stworzenia piramidy selekcji do golfa wyczynowego w Polsce, a w szczególności do zwiększenia liczby juniorów czynnie uprawiających ten sport. Jego celem jest nie tylko rozwój golfa wyczynowego, ale również promocja golfa amatorskiego wśród dzieci i młodzieży jako sportu dla wszystkich i sportu na całe życie. Środkiem do realizacji tych celów jest organizacja współzawodnictwa sportowego na poziomie juniorskim – turniejów golfowych oraz prowadzenie ujednoliconego systemu szkolenia sportowego dzieci i młodzieży.

Przystępując do programu obiekty partnerskie zobowiązały się do respektowania zasady wzajemności względem innych uczestników projektu, na rzecz realizacji celów i zadań NPRJ.

Cele NPRJ realizowane będą przez PZG m.in. poprzez:

W związku z przystąpieniem do Narodowego Programu Rozwoju Juniorów obiekty partnerskie zobowiązały się m.in. do:

Klub/obiekt golfowy celem popularyzacji szkolenia juniorów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Juniorów zobowiązuje się stosować promocyjne stawki za szkolenie juniorów oraz promocyjne stawki za prawo gry juniorów na obiektach golfowych administrowanych przez klub.

Ustalono, że przy wejście do projektu zajęcia selekcyjne prowadzone dla dzieci w grupach wiekowych 8-10 i 11-13 lat (opcjonalnie dla juniorów w starszym wieku) będą odbywały się 4 x 60 min. w miesiącu/ w tym 1 zajęcia  poświęcone testom programu. Cena maksymalna to 60 zł brutto miesięcznie, obejmuje opiekę trenerską, piłki na driving range, dostęp do obiektów w ramach zajęć. Dodatkowo płatne (20 zł brutto) będą materiały certyfikacyjne programu: 2 dzienniczki, 3 opaski na ręce, 3 zawieszki na torby.

Uregulowano także opłaty za roczne członkostwo juniorów w klubie – maksymalne opłaty roczne brutto mogą wynosić:

 Wiek Małe członkostwo
(nieograniczony dostęp do małego pola, akademii, p&p)
 Duże członkostwo
(nieograniczone prawo do gry na dużym polu i obiektów treningowych)
 Piłki na DR    Materiały programu
(2 dzienniczki, 3 opaski, 3 zawieszki)
U12 100 zł 1000 zł  50 % ceny               20 zł
U14 150 zł 1000 zł 50 % ceny               20 zł
U16 200 zł 1000 zł 50 % ceny               20 zł
U18 250 zł 1000 zł 50 % ceny               20 zł

Opłaty nie zawierają rocznej składki 20 zł za kartę HCP lub ZK HCP, kompleksowej opieki trenerskiej i szkoleniowej, ew. udziału w zawodach i turniejach, kosztów logistycznych, zakupu sprzętu oraz kosztów prowadzenia treningu specjalistycznego i profesjonalnego – w tym celu mogą być / powinny być tworzone odrębne grupy szkoleniowe w ramach struktur klubowych.

Prawo do gry i dostępu do obiektów treningowych na polach partnerskich programu (maksymalne opłaty jednorazowe brutto) ustalono na poziomie:

Obiekt golfowy Dni tygodnia Weekend
Małe pole 9-dołkowe / P&P/ Akademia 20 zł 30 zł
Duże pole 9-dołkowe 50 zł 80 zł
Duże pole 18-dołkowe 90 zł 140 zł

Dodatkowo obiekt partnerski, jako partner NPRJ zobowiązuje się zapewnić, że Szef Wyszkolenia ds. sekcji juniorskiej w szczególności będzie odpowiedzialny za:

PGA Polska, jako partner szkoleniowy projektu odpowiadać będzie za:

Wszyscy zainteresowani technicznymi i organizacyjnymi aspektami NPRJ są zaproszeni na Otwarty Dzień Narodowego Programu Rozwoju Juniorów, który odbędzie się w czwartek 24 kwietnia w Centrum Szkolenia Kadry Narodowej w Sobieniach Królewskich. Wydarzenie poprowadzi Mike O’Brien – trener kadry narodowej. Impreza kierowana jest głównie do trenerów, instruktorów i nauczycieli WF. Mile widziani będą również juniorzy wraz z rodzicami.

 

 

fot. Strzalynafairwayu.pl

Narodowy
Program
Rozwoju
Juniorów

Adres:

Polski Związek Golfa

Al. Jerozolimskie 65/79, pok. 3211-12,
00-697 Warszawa

Kontakt:

tel. +48 22 6305560,
fax. +48 22 6305561,
email: biuro@pzgolf.pl

NIP: 118-13-89-478;
Regon: 010345636;
KRS: 0000117289

 

Narodowy Program Rozwoju Juniorów