Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – zapisy trwają!

Na polu Kalinowe Pola GC pod Świebodzinem w dniach 6-8 sierpnia odbędzie się mistrzowska rywalizacja juniorów w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (OOM) to cykl imprez sportowych rozgrywanych w randze mistrzostw Polski juniorów młodszych w różnych dyscyplinach sportu. Gospodarzem wydarzenia jest co roku inne województwo, a koncepcja imprezy nawiązuje do założeń programu igrzysk olimpijskich. W 2019 r. gospodarzem sportowych zmagań najbardziej utalentowanych juniorów jest województwo lubuskie. Zawody rozegrane zostaną w 34 dyscyplinach sportu i wystartuje w nich około 6000 uczestników.

W turnieju może wziąć udział maksymalnie 36 juniorów mł. i 12 juniorki mł. w wieku 13-15 lat (ur. w latach 2004 – 2006) najwyżej sklasyfikowanych w Rankingu PZG. Zawody mają rangę mistrzostw Polski oraz kategorię PREMIUM.

Warunkiem uczestnictwa jest polskie obywatelstwo i posiadanie aktualnej licencji PZG (HCP 54 lub lepszy). Do pierwszego dnia mistrzostw zawodnicy muszą wystąpić w przynajmniej jednym turnieju objętym juniorską klasyfikacją rankingową Rankingu PZG (np. otwarte mistrzostwa klubu, Audi Junior Tour, etc.).

Udział w zawodach, wyżywienie, zakwaterowanie i opieka nad uczestnikami są całkowicie bezpłatne. Koszty dojazdu zawodników z klubu na zawody (tam i z powrotem) w ramach grup zorganizowanych pod kierownictwem trenera klubowego mogą zostać sfinansowane ze środków przyznanych klubowi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Juniorów.

OOM jest największą imprezą w olimpijskich dyscyplinach sportu w kategoriach juniorów i stanowi bardzo ważny element w procesie rozwoju ich kariery. Jest również istotnym projektem w Systemie Sportu Młodzieżowego koordynowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz władze samorządowe.

Zawodnicy walczą nie tylko o tytuły mistrzowskie w danej dyscyplinie sportu, ale także o punkty dla swoich regionów (gminy, powiatu, województwa) w ramach ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa. W konsekwencji, z osiągniętymi wynikami sportowymi wiąże się przyszła pozycja danej dyscypliny w strukturze finansowania sportu ze środków publicznych oraz wyłonienie najlepszych regionów pod względem rozwoju sportu młodzieżowego.

W 2018 r. na polu golfowym Armada GC w Bytomiu odbyły się III Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zwycięzcami zawodów juniorów młodszych zostali Alec Mierzejewski (Royal Kraków G&CC) oraz Nina Wojtczak (KG Lisia Polana). Wśród młodzików triumfowali Nikolas Tymiński (Sobienie Królewskie G&CC) i Nina Pitsch (Armada GC).

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Samorządu Województwa Lubuskiego, Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej oraz Samorządów Lokalnych.

Formularz rejestracyjny TUTAJ.

Więcej informacji w zakładce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

Oficjalna strona OOM 2019: http://www.oom2019.zgora.pl/pl/

Fot. Shots on the Fairway

2019.07.24 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – zapisy trwają!

Narodowy
Program
Rozwoju
Juniorów

Adres:

Polski Związek Golfa

Al. Jerozolimskie 65/79, pok. 3211-12,
00-697 Warszawa

Kontakt:

tel. +48 22 6305560,
fax. +48 22 6305561,
email: biuro@pzgolf.pl

NIP: 118-13-89-478;
Regon: 010345636;
KRS: 0000117289

 

Narodowy Program Rozwoju Juniorów