OOM – rywalizacja juniorów młodszych w Kalinowych Polach

We wtorek i środę w Kalinowych Polach odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Na starcie dwudniowego turnieju stanie 49 młodych golfistów i golfistek z całej Polski.

Humory dopisują, dzieci uśmiechnięte, pogoda zamówiona, przynajmniej na jutro, pole świetnie przygotowane zarówno na OOM, jak i klubowe MP mężczyzn, które się tutaj odbędą w kolejny weekend” – wspominał w poniedziałkowy wieczór dyrektor zawodów Janusz Mojsiewicz.

W ubiegłym roku, wyjątkowo ze względu na obowiązujące wówczas restrykcje, mistrzostwa juniorów młodszych zostały rozegrane w ramach MP juniorów. W sierpniu 2020 r. w Modrym Lesie, w klasyfikacji krajowe u juniorów młodszych na podium stanęli: Maciej Janusiewicz (Śląski Klub Golfowy), Tristan Kolasiński (Binowo Park GC) i Konstanty Łuczak (Open GC), a u juniorek młodszych Kinga Kuśmierska (Armada GC), Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola) i Matylda Krawczyńska (Rosa Private GC).

OOM ma istotne znaczenie dla całego Systemu Sportu Młodzieżowego koordynowanego przez ministerstwo sportu oraz władze samorządowe. Zawodnicy rywalizują nie tylko o tytuł mistrza Polski w danej dyscyplinie sportu, ale również o punkty dla swoich regionów (gminy, powiatu, województwa) w ramach ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa. W konsekwencji, z osiągniętymi wynikami sportowymi wiąże się przyszła pozycja danej dyscypliny w strukturze finansowania sportu ze środków publicznych oraz wyłonienie najlepszych regionów pod względem rozwoju sportu młodzieżowego.

Livescoring TUTAJ.

Narodowy
Program
Rozwoju
Juniorów

Adres:

Polski Związek Golfa

Al. Jerozolimskie 65/79, pok. 3211-12,
00-697 Warszawa

Kontakt:

tel. +48 22 6305560,
fax. +48 22 6305561,
email: biuro@pzgolf.pl

NIP: 118-13-89-478;
Regon: 010345636;
KRS: 0000117289

 

Narodowy Program Rozwoju Juniorów