Pedryc, Piechula i Matuszek triumfatorami MP Juniorów i MP 19-30

Po czterech dniach rywalizacji na polu Sobienie Królewskie G&CC reprezentanci gospodarzy Anastazja Piechula i Alejandro Pedryc zostali mistrzami juniorów 2018.

Pierwszy półfinał juniorów rozegrał się między Kamilem Nowakiem (Kalinowe Pola GC) i Holendrem, Nickiem Slobbe, który zakończył się zwycięstwem polskiego zawodnika 4&3. W drugim półfinale zagrali przeciwko sobie reprezentanci Sobieni Królewskich, Alejandro Pedryc i Mikołaj Kniaginin. Pojedynek wygrał Pedryc 7&6.

Finał był zaciętą walką dwóch kadrowiczów. Od początku szala zwycięstwa przechylała się na stronę Alejandro Pedryca, jednak Kamil Nowak nie ustępował. Wynikiem 3&2 Pedryc zapewnił sobie tytuł mistrza juniorów 2018.

Rok 2018 zdecydowanie należy do tego młodego zawodnika z Sobieni. Alejandro jako pierwszy junior w historii polskiego golfa osiągnął mistrzowskiego hat tricka w jednym sezonie: w maju został mistrzem Polski match play, w lipcu wygrał Mistrzostwa Polski Mężczyzn, a teraz dopełnił osiągnięcia o tytuł mistrza juniorów.

Walka o trzecie miejsce juniorów odbyła się miedzy Slobbem i Kniagininem. Po 9 dołkach prowadził zawodnik z Holandii. Na czternastce wygrał z Kniagininem 5&4.

Rywalizacja juniorek przebiegła równie intensywnie i emocjonująco. Jako pierwsza para półfinalistek wystartowały Anastazja Piechula i Matylda Kuna. Wygrała zawodniczka Sobieni 6&4. Zofia Wójcik i Antonina Łęcka zmierzyły się w drugim półfinale. Po dziewięciu dołkach prowadziła juniorka z Lisiej Polany, która utrzymała przewagę do końca. Walka zakończyła się wynikiem 4&3 i awansem Wójcik do finału.

Mimo początkowego prowadzenia juniorki z Lisiej Polany, Piechula szybko wyrównała swoje szanse. Pojedynek trwał do piętnastego dołka. Anastazja Piechula wygrała 5&3 i wywalczyła swój pierwszy tytuł Mistrzyni Polski Juniorek.

Zadowolona mistrzyni tak podsumowała turniej: „Bardzo dobrze mi się grało, ale miałam a trakcie turnieju kilka słabszych momentów. Podczas meczu z Niną Olgą Wojtczak w sobotę przegrywałam 2down. Powiedziałam sobie, że muszę się zmobilizować i nie odpadnę na tym etapie zawodów. Mecz wygrałam. Dziś miałam podobnie w finale z Zosią. Kilka chwil refleksji i…udało się. Starałam się za każdym razem dostosować do rywalki: wyczuć moment kiedy atakować, a kiedy grać z rozsądkiem. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się obronić ten tytuł”.

Walka o trzecie miejsce rozegrała się między Matyldą Kuną i Antoniną Łęcką. Lepszą okazała się reprezentantka Kalinowych Pól, która wynikiem 4&3 zdobyła tytuł II wicemistrzyni Polski juniorek.

Wyniki juniorów match play: TUTAJ.

Wyniki juniorek match play: TUTAJ.

Wyniki końcowe Citi Handlowy XXIV Mistrzostwa Polski Juniorów (Sobienie Królewskie G&CC, 23-26.08.2018)
Juniorzy

  1. Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC)
  2. Kamil Nowak (Kalinowe Pola GC)
  3. Nick Slobbe (Noordwijkse GC)
  4. Mikołaj Kniaginin (Sobienie Królewskie G&CC)

Juniorki

  1. Anastazja Piechula (Sobienie Królewskie G&CC)
  2. Zofia Wójcik (KG Lisia Polana)
  3. Antonina Łęcka (Kalinowe Pola GC)
  4. Matylda Kuna (KG Lisia Polana)

Fot. Shots on the Fairway

 

Narodowy
Program
Rozwoju
Juniorów

Adres:

Polski Związek Golfa

Al. Jerozolimskie 65/79, pok. 3211-12,
00-697 Warszawa

Kontakt:

tel. +48 22 6305560,
fax. +48 22 6305561,
email: biuro@pzgolf.pl

NIP: 118-13-89-478;
Regon: 010345636;
KRS: 0000117289

 

Narodowy Program Rozwoju Juniorów