Sobienie Królewskie G&CC-A Klubowym Mistrzem Polski Juniorów 2016

Trzydniowa rywalizacja juniorskich klubów odbyła się w dn. 12-14 lipca na polu Lisia Polana GC. Drużyna Sobienie Królewskie G&CC-A pokonała w finale Binowo Park GC 3&2. Trzecie miejsce wywalczył zespół Tokary GC.

Tegoroczne rozgrywki zgromadziły rekordową liczbę 29 ekip z 13 klubów. Pierwszego dnia turnieju jeden przedstawiciel trzyosobowej drużyny rozgrywał rundę w formacie stroke play brutto, a pozostali dwoje rywalizowali w texas scramble stroke play brutto. Na podstawie zsumowanych wyników, wszystkie uczestniczące zespoły podzielono na cztery grupy, grające o miejsca: 1-8, 9-12, 13-16, 17-20, 21-23, 24-26 i 27-29. W drugim dniu mistrzostw najlepsza ósemka rozegrała dwa mecze.

W finałowym starciu spotkały się ekipy Sobienie Królewskie G&CC-A i Binowo Park GC-A. Po zaciętej walce to drużyna z Sobieni zwyciężyła w Citi Handlowy III Klubowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

„Początek turnieju mieliśmy trudny. Mecz z Binowem C pierwszego dnia oraz wczorajsze zmagania z Lisią Polaną nie należały do najłatwiejszych. Udało nam się jednak dojść do finału i wiedzieliśmy, że możemy sięgnąć po pierwsze miejsce. Wygraliśmy dwa z trzech singli i cieszymy się bardzo. Osiągnęliśmy to, po co przyjechaliśmy” – podsumowali Mikołaj Kniaginin, Andrzej Wierzba i Nikolas Tymiński.

„Jestem bardzo zadowolona z ekipy. Walczyliśmy dzielnie do końca, jednak zabrakło niewiele. Na pewno turniej możemy zaliczyć do udanych i za rok znowu powalczymy” – powiedziała Dorota Zalewska, kapitan Binowo Park GC-A.

Tytuł II wicemistrzów wywalczyli zawodnicy reprezentacji Tokary GC pokonując ekipę Lisiej Polany KG.

Janusz Mojsiewicz, dyrektor turnieju, nie krył zadowolenia z frekwencji „Największym sukcesem tych zawodów jest liczba drużyn, jaka się zgłosiła: 29 zespołów to jest świetny wynik. Dodatkowo cieszy fakt, że pojawia się co raz więcej trenerów, a także kibiców wspierających młodych adeptów golfa. W porównaniu do poprzednich lat jest to ogromny krok do przodu”.

Podczas ceremonii wręczenia medali i pucharów nagrodzono również Dorotę Zalewską za hole-in-one oraz cały zespół KG Wierzchowiska za sportowe zachowanie i grę fair play.

„Drugiego dnia podczas rundy popołudniowej z Tyskim KG-A zawodnicy z Wierzchowisk przyznali się do popełnionego nieświadomie błędu w kolejności rotacji członków drużyny. Tym samym przegrali dołek. Mecz zakończył się 1up na korzyść Ślązaków. Za uczciwość i znajomość etyki gry w golfa należało im się wyróżnienie” – dodał Mojsiewicz.

Wyniki końcowe

Citi Handlowy III Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów (12-14.07.2016, Lisia Polana GC)

  1. Sobienie Królewskie G&CC-A (Nikolas Tymiński, Mikołaj Kniaginin, Andrzej Wierzba)
  2. Binowo Park GC-A (Dorota Zalewska, Jakub Gąsienica, Michał Tutko)
  3. Tokary GC (Maria Żrodowska, Maksymilian Biały, Maksymilian Żelazny)

Wyniki TUTAJ.

Fot. Rafał Wielgus

 

Narodowy
Program
Rozwoju
Juniorów

Adres:

Polski Związek Golfa

Al. Jerozolimskie 65/79, pok. 3211-12,
00-697 Warszawa

Kontakt:

tel. +48 22 6305560,
fax. +48 22 6305561,
email: biuro@pzgolf.pl

NIP: 118-13-89-478;
Regon: 010345636;
KRS: 0000117289

 

Narodowy Program Rozwoju Juniorów